Informare de ultima oră: Accident GRAV cu 3 victime, dintre care una încarcerată (NEAMȚ)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/10/arhiva-768x384-1.png)
O informare de ultima oră transmisă de reprezentanții ISU Neamț anunță producerea unui accident rutier în Bodești. Din primele informații ar fi vorba despre o coliziune între două autoturisme în urma căreia au rezultat 3 victime, una fiind încarcerată.
Dinamica este în desfășurare – vom reveni cu detalii.
Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției Române informează că circulația este oprită pe DN 15C Piatra Neamț – Târgu Neamț, la ieșire din localitatea Bodești, județul Neamț, după ce s-a produs un accident rutier în care au fost implicate 2 autoturisme.
Din primele date, două persoane sunt rănite, dintre care una este încarcerată. Echipajele specializate acționează la locul accidentului. Se estimează reluarea circulației, în condiții normale, în 45 de minute.
Actualizare/Ora 17:00: Traficul rutier la Bodești a fost reluat pe un singur sens de mers.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)