Inec în Cracău
Postul de Poliţie Girov a fost sesizat, prin 112, în ziua de 9 august, despre faptul că un minor, în vârstă de 17 ani, din comuna Girov, judeţul Neamţ, a mers împreună cu alţi prieteni la scăldat în pârâul Cracău. Minorul a intrat în pârâu, într-un loc în care apa măsura circa 3 metri, si s-a înecat. La faţa locului s-a deplasat un echipaj din cadrul Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Neamţ, care a scos cadavrul din apă. S-a luat măsura transportării cadavrului la Serviciul de Medicină Legală Neamţ, în vederea efectuării necropsiei si stabilirii cauzei decesului. Cercetările sunt continuate de Postul de Poliţie Girov.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)