Incidența cazurilor în Neamț, în ușoară scădere. Rata de infectare astăzi, 1 noiembrie (DOCUMENT)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/11/COVIDULESCU-2-2.jpg)
Instituția Prefectului a comunicat astăzi, 1 noiembrie, situația actualizată a numărului de cazuri confirmate pozitiv cu coronavirus în județul Neamț.
La ora redactării acestui articol 22 localități se află în scenariul roșu. Comparativ cu ziua de ieri, 31 octombrie, când rata de infectare în Municipiul Piatra-Neamț era de 11.55 cazuri la mia de locuitori, astăzi se observă o tendință descendentă iar cifrele arată o incidență de 10.93. Informații detaliate în documentul PDF de mai jos:
incidenta-L-01.11.2021![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)