Încep problemele din cauza vântului puternic: o bucată de azbest s-a desprins de pe acoperișul unui bloc din Piatra-Neamț
Ca urmare a unui apel la 112 de la ora 08:32, un echipaj de pompieri din cadrul Detașamentului Piatra-Neamț a intervenit în municipiul Piatra-Neamț pentru îndepărtarea unei bucăți de azbest desprinsă de pe acoperișul unui bloc de locuințe de pe strada Cuejdi, a transmis Căpitan Irina POPA – ISU NEAMȚ.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)