Încep lucrările la trecerea pietonală peste calea ferată de la Punte Ștrand. Restricții de circulație
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/11/trecere-la-nivel-1024x564.jpg)
Începând de luni, 22 noiembrie, vor începe lucrările la trecerea pietonală peste calea ferată din zona punții care asigură accesul în Ștrandul Municipal, anunță Primăria Piatra-Neamț.
„Lucrările de modernizare vor fi finalizate până în data de 10 decembrie, iar în această perioadă se impun o serie de restricții în ceea ce privește traficul feroviar, și anume: închiderea liniei Piatra-Neamț – Tarcău începând cu data de 22.11.2021 până la 10.12.2021, de luni până vineri, dar cu lucrări inclusiv în zilele de 30 noiembrie și 1 decembrie, de la ora 08:00, după trenul 5472 până la ora 14:00.
De asemenea, începând cu data de 22 noiembrie până pe 10 decembrie vor fi restricții de viteză la 30 km/h pe linia Piatra-Neamț – Tarcău, în zona străzii Bistriței din Piatra-Neamț.”, precizează primăria.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)