Încep înscrierile pentru Festivalul „Florile Ceahlăului” – ediţia 2018
Consiliul Județean Neamţ şi Centrul pentru Cultură şi Arte „Carmen Saeculare” Neamţ organizează în perioada 8 – 10 martie ediţia a XXX-a a Festivalului-concurs naţional de muzică populară pentru copii şi tineri „FLORILE CEAHLĂULUI”.
Structurat pe două secţiuni (canto tradiţional românesc, respectiv instrumente), concursul se va desfăşura în doua etape: preselecţia naţională (11-12 februarie 2018) şi etapa finală (8-10 martie 2018).
Înscrierea la concurs se face până la data de 10 februarie 2018, detaliile putând fi aflate de pe paginile www.culturaneamt.ro şi florile.ceahlaului.culturaneamt.ro
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)