Incendiu provocat intenționat la o locuință din localitatea Almaș
Prin apel la 112, în jurul orei 00:05, pompierii nemțeni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință din localitatea Almaș, comuna Gârcina.
„Pentru localizarea și lichidarea incendiului au intervenit pompierii din cadrul Detașamentului Piatra-Neamț cu două autospeciale de stingere și o ambulanță SMURD. Incendiul se manifesta generalizat la nivelul unei case, cu posibilitatea propagării la o casă din vecinătate.”, a transmis purtătorul de cuvânt al ISU Neamț.
Pompierii au localizat și lichidat incendiul și au salvat din flăcări un cățel.
Acțiunea intenționată a fost stabilită ca fiind cauza probabilă de producere a incendiului.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)