Incendiu pe Strada Fermelor, în această dimineață
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/10/pompieri-1.jpg)
În această dimineață, la ora 06:15 pompierii au fost solicitați să intervină în municipiul Piatra-Neamț pentru stingerea unui incendiu produs vegetația uscată pe strada Fermelor.
Un echipaj de pompierii a acționat cu o autospecială de stingere pentru localizarea și lichidarea incendiului. Au ars aproximativ 400 kg de deșeuri și vegetație uscată pe o suprafață de 500 mp. Cauza probabilă de producere a incendiului a fost focul deschis în spații deschise.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)