Incendiu manifestat pe o suprafață de aproximativ 3 hectare (IMAGINI/NEAMȚ)
În data de 19.03.2023, ca urmare a unui apel la 112 din jurul orei 17:30, un echipaj de pompieri din cadrul Detașamentului Târgu Neamț (cu o autospecială de stingere) și membri ai SVSU Crăcăoani au intervenit în comuna Crăcăoani pentru localizarea și lichidarea unui incendiu de vegetație uscată ce s-a manifestat pe o suprafață de aproximativ trei hectare.
Focul deschis în spații deschise a fost cauza probabilă de producere a incendiului, a transmis Căpitan Irina Popa – ISU Neamț.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/03/foc-1-1.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/03/foc-2-2.jpg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)