Incendiu la o gospodărie din Neamț
Prin apel la 112, la ora 15:55, pompierii au fost înștiințați despre producerea unui incendiu într-o gospodărie situată în comuna Dragomirești.
La locul solicitării au fost alocate forțe și mijloace din cadrul Detașamentului de pompieri Piatra Neamț (două autospeciale de stingere și o ambulanță SMURD) și SVSU Dragomirești.
a transmis ISU Neamț
La sosirea pompierilor incendiul se manifesta generalizat la o anexă gospodărească (bucătărie de vară) și la acoperișul casei cu posibilitatea propagării la altă casă.
Forțele de intervenție au acționat pentru localizarea și lichidarea incendiului. Au ars: acoperișul casei (construit din lemn și acoperit cu tablă) pe o suprafață de 60 mp și anexa gospodărească cu bunurile aflate în interior.
Cauza probabilă de producere a incendiului a fost efectul termic cauzat de un burlan de fum neprotejat termic față de materialele combustibile.
Nu au fost victime.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)