Incendiu la o casă din Nemțișor [FOTO]
Azi-noapte, în jurul orei 3.30, prin apel la 112 pompierii de la Detașamentul Târgu Neamț au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință în satul Nemțișor din comuna Vânători Neamț.
![](https://www.ziartarguneamt.ro/wp-content/uploads/2020/03/4FD29BDA-7C48-436E-BB80-462015D5B438-1024x512.jpeg)
Pompierii militari au intervenit pentru localizarea și stingerea incendiului cu două autospeciale de stingere și o ambulanță SMURD.
Incendiul se manifesta la nivelul acoperișului.
A ars acoperișul locuinței pe o suprafață de aproximativ 150 mp.
Nu au fost victime.
Cauza probabilă de producere a incendiului a fost stabilită ca fiind efectul termic produs de amplasarea necorespunzătoare a materialelor combustibile față de coșul de fum, potrivit ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)