Incendiu la o casă din comuna Ion Creangă
Un incendiu a izbucnit în această după-amiază la o casa din comuna Ion Creangă. La fața locului s-au deplasat două autospeciale cu un ofițer, șase subofițeri și doi studenți.
În urma incendiului a ars o suprafață de 8 mp. astereală din lemn și s-a degradat învelitoarea (plăci de azbociment) acoperișului pe o suprafață de aprox. 10 mp.
Cauza probabilă de producere a incendiului a fost ,,efectul termic de la un coș de evacuare a fumului neprotejat corespunzător față de materialele combustibile”.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)