Incendiu la o baracă din lemn, ieri, în Piatra-Neamț
Joi, 09.03.2017, la ora 23:28, Dispeceratul Integrat ISU – Ambulanță al județului Neamț a fost anunțat prin SNUAU 112 despre producerea unui incendiu la o baracă din lemn, proprietate necunoscută, în Municipiul Piatra Neamţ. La locul evenimentului s-au deplasat şase pompieri militari cu o autospecială de stingere cu apă şi spumă din cadrul Detașamentului de Pompieri Piatra-Neamţ care au stins incendiul. În urma incendiului, a ars o baracă din lemn cu o suprafaţă de cca. 10 mp şi circa 10 mp vegetație uscată. Împrejurarea determinantă a producerii acestuia a fost coş de evacuare a fumului şi gazelor fierbinţi neprotejat corespunzător faţă de materialele combustibile.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)