Incendiu într-un apartament din Piatra-Neamț – Proprietarul, monitorizat de echipajul SMURD [FOTO]
Pompierii de la detașamentul Piatra-Neamț au intervenit la o misiune de stingere a unui incendiu la un apartament din Piatra-Neamț, mai precis pe strada Bistriței.
Pompierii au întrat pe geamul locuinței de la parterul unui bloc de locuințe. Militarii au închis aragazul și au evacuat fumul din apartament și de pe casa scării. Proprietarul, un bărbat în vârstă de aproximativ 68 ani a fost evacuat dintr-o cameră inundată cu fum (a uitat un vas de gătit pe aragazul în funcțiune). Este monitorizat de echipajul SMURD, a transmis purtătorul de cuvânt al ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)