Incendiu în Neamț. Proprietara, atac de panică
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/08/incendiu_eforie_91293100-1024x576.jpg)
Astăzi, în jurul orei 12.20, pompierii au intervenit la o misiune de stingere a unui incendiu la o locuință particulară în localitatea Luminiș, comuna Piatra Șoimului.
La locul solicitarii s-au deplasat 3 echipaje de pompieri militari cu o autospeciala de stingere cu apa si spuma, un autocamion de interventie si o ambulanta SMURD. S-a deplasat si SVSU Roznov cu autospeciala din dotare.
La fața locului, pompierii au constatat că incendiul se manifestă la cabluri electrice prin peretele unei camere a locuinței. Se lucrează pentru lichidare.
Proprietara a suferit un atac de panică si i se acordă primul ajutor de către echipajul EPA.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)