Incendiu în Neamț. O bucătărie a luat foc din cauza aragazului nesupravegheat
Sâmbătă, 13 ianuarie, la ora 11:05, pompierii au fost înștiințați despre producerea unui incendiu la o locuință din localitatea Mastacăn din comuna Dragomirești.
a transmis căpitan Irina Popa – ISU Neamț
La locul solicitării au fost alocate forțe și mijloace de intervenție de la SVSU Dragomirești și Detașamentul de pompieri Piatra-Neamț.
La sosirea pompierilor incendiul se manifesta în interiorul bucătăriei cu posibilitatea propagării la întreaga locuință. Forțele de intervenție au acționat pentru localizarea și lichidarea incendiului în urma căruia a ars o hotă și s-au deteriorat bunuri din încăpere (aragaz, mașina de spălat și 20 mp din tavan).
Aparatul de gătit lăsat nesupravegheat a fost cauza probabilă de producere a incendiului.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)