Incendiu în NEAMȚ!
Misiune stingere incendiu
Sâmbătă, 20.07.2019, la ora 18:28, Dispeceratul Integrat ISU – Ambulanță al județului Neamț a fost anunțat, prin stația radio, de către echipajul care executa o misiune de asigurare a măsurilor din competență la Zilele Comunei Făurei, despre producerea unui incendiu de gunoi și resturi vegetale pe raza comuna Făurei. La locul indicat s-a deplasat un echipaj de pompieri militari cu o autospecială de stingere cu apă şi spumă din cadrul Detașamentului de pompieri Roman.
Ca urmare a producerii incendiului, au ars aproximativ 500 kg gunoi și resturi vegetale.
Cauza probabilă de producere a incendiului a fost ,,fumatul în locuri nepermise”, informează ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)