Incendiu în Dragomirești
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2018/12/incendiu-noaptea.jpg)
Actualizare:
Luni, 10.12.2018, la ora 21:57, Dispeceratul Integrat ISU – Ambulanță al județului Neamț a fost anunțat, prin Sistemul național unic pentru apeluri de urgență „112”, despre producerea unui incendiu la o anexă gospodărească din localitatea Hlăpești, comuna Dragomirești. La locul indicat s-au deplasat două autospeciale de lucru cu apă și spumă și un echipaj SMURD de la Detașamentul de Pompieri Piatra-Neamț care au localizat și lichidat incendiul.
În urma incendiului au ars: 20 tone furaje, anexa gospodărească din lemn (40 mp), un adăpost de animale pe cca. 12 mp și o magazie de lemne, pe cca 16 mp.
Cauza probabilă de producere a incendiului a fost ,,folosirea intenționată a sursei de aprindere pentru a genera incendiu”.
*****
În această seară a izbucnit un incendiu la o anexă gospodărească în localitatea Hlăpești, comuna Dragomirești. Pentru localizarea și lichidarea incendiului s-au deplasat de la Detașamentul de Pompieri Piatra-Neamț două echipaje de pompieri militari cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă, anunță ISU Neamț.
Revenim cu informații.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)