Incendiu în comuna Cîndești: 20 de tone fân, mistuite de flacări
Miercuri, 04.01.2017, ora 13.44, Dispeceratul Integrat ISU-Ambulanță al județului Neamț a fost anunțat prin SNUAU 112 despre producerea unui incendiu la un stog de fân din comuna Cîndești.
La locul evenimentului s-au deplasat 9 subofiţeri cu 2 autospeciale de stingere cu apă şi spumă din cadrul Detașamentului de pompieri Piatra-Neamț care au stins incendiul. În urma incendiului au ars aproximativ 20 tone fân, 10 tone coceni de porumb, 3 m3 lemne de foc și 10 ml de gard din scândură.
Cauza probabilă a incendiului: foc deschis în spații deschise.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)