Incendiu azi-dimineață – Proprietara a fost transportată la spital
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/01/astaaa-1.png)
În urma unui apel la 112, în jurul orei 04.45, pompierii de la Detașamentul Piatra-Neamț, cu două autospeciale de stingere și o ambulanță SMURD au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință din satul Socea, comuna Rediu.
Incendiul se manifesta la planșeu și la un perete. Proprietara, în vârstă de aproximativ 77 de ani, a suferit atac de panică. Echipajul de paramedici a acordat asistență medicală la locul evenimentului, după care au transportat persoana la spital.
Cauza probabilă de producere a incendiului a fost stabilită ca fiind coșul de fum neprotejat termic față de un material combustibil, a transmis purtătorul de cuvânt al ISU Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)