Încă 2 km și primarul din Săvinești termină de asfaltat toate străzile din comună
Când a venit primar în 2008, Daniel Horciu a găsit 2 km de asfalt în comuna Săvinești. Acum, din cei aproximativ 40 km de drumuri mai are de asfaltat 2 km și a terminat cu modernizarea tuturor drumurilor din comună.
Performanța este cu atât mai notabilă cu cât modernizarea drumurilor din Săvinești s-a făcut din fondurile proprii ale primăriei.
Zilele acestea se lucra la o porțiune din cei 2 km rămași și nu vorbim doar de covoare asfaltice, ci de tot ce ține de modernizarea unui drum ca infrastructură.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
In ultimii doi kilometri este inclusă si strada din spatele blocurilor E2, E3′ E4 si E5 ?
Hai sa mai incerc o un comentariu cu toate ca….Deci, proverbul, omul sfinteste locul nu mai trebuie demonstrat , asa ca intreb, promisiunea modernizarii strazii Izvoare inseamna peticire si aia de mantuiala ? Se spunea(acum 12-13 ani) ca a fost trecuta la judet ca asa se putea moderniza mai repede, deci s-a intamplat, Pietonii din zona, dau in continuare prin gropi ca proiectul modernizarii nu cuprindea si un trotuar deci ,,dragii mei nemteni,, unii s-au spalat pe maini, voi, puneti-va masca….
Jos pălăria, dl primar Daniel Horciu ! Daca după fiecare primar ar ramane ceva trainic facut în județul Neamț ar fi MINUNAT!