În vin stă adevărul…accidentului
Un eveniment rutier soldat cu rănirea gravă a unei persoane a avut loc în dimineaţa zilei de 23 iulie, pe DN 15C, în afara localităţii Tg. Neamţ. Aflat sub influenţa băuturilor alcoolice, U. Cristinel, de 41 de ani, din Răuceşti a pierdut controlul volanului , intrând în coliziune cu un autotractor cu semiremorcă condus regulamentar de B. Ioan, 37 de ani, din Alba Iulia. U. Cristinel, victima accidentului, avea o concentraţie în aerul expirat de 1.37 mg/l alcool pur. Cercetările sunt continuate de Poliţia oraşului Tg. Neamţ.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)