În drum spre casă, un jandarm a fost alături de victima accidentului de astăzi din Piatra-Neamț
Iulian lucrează de 12 ani în cadrul Jandarmeriei Neamț și de-a lungul timpului s-a confruntat cu situații limită atât în timpul intervențiilor la diferite solicitări cât și în timpul liber, cărora le-a făcut față cu brio.
Astăzi, în timp ce se îndrepta cu mașina spre casă, în fața sa o femeie a fost accidentată chiar pe trecerea pentru pietoni. (click aici pentru articol)
A coborât din mașină și ajuns lângă victimă, a reușit să o mențină în stare de conștiență, comunicând în permanență cu aceasta până la sosirea echipajului medical.
„Colegul nostru, plutonier major Iulian Aionesei a dat dovadă încă o dată de spirit civic așa cum a făcut-o nu de puține ori până acum.”, a transmis Jandarmeria Neamț.