În curtea spitalului din Piatra-Neamț, mașinile au… COVID? Se aplică tratamentul cu procedura „halatul” (VIDEO)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/04/reparare-masina-curte-spital-piatra-neamt-1024x512.png)
Un cititor ne-a trimis o filmare realizată în curtea spitalului din Piatra-Neamț, spital suport-COVID. Un angajat al spitalului, cu echipament de protecție, dar cu masca în vânt, a ieșit în parcare, a așezat un halat de protecție pe jos și încearcă să remedieze o problemă la sistemul de iluminat al autoturismului.
În procesul de mecanică auto, a cerut și sprijinul paznicului să verifice dacă becurile funcționează corespunzător. Bărbatul în echipament medical a folosit halatul pe post de protecție în contact cu pământul, ba călcându-l în picioare, ba așezându-se pe el, în timp ce remedia ceva în bordul mașinii. După încheierea procedurii, mototolește halatul și îl lasă sub autoturism, după care, cel mai probabil, a revenit în clădirea spitalului la pacienții „clasici” cu COVID.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)