În comă alcoolică, la plimbare cu mașina pe o stradă din Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/10/beat-la-volan.jpg)
La data de 29 octombrie a.c., în jurul orei 21.00, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Neamț au depistat un bărbat, de 45 de ani, din Săvinești, în timp ce conducea un autoturism pe strada General Buniş, din localitatea Săvineşti.
„Conducătorul auto a fost testat alcoolscopic, rezultatul indicând o concentrație de 1,00 mg/l alcool pur în aerul expirat. Acesta a fost condus la un centru de permanență unde i s-au recoltat probe biologice, în vederea stabilirii, cu exactitate a alcoolemiei.
În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența alcoolului.”, a transmis purtătorul de cuvânt al IPJ Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)