[IMAGINILE ZILEI/NEAMȚ] Întâlnire cu ursul – Proba de sărituri peste obstacole/gard
Locuitorii comunei Ceahlău au asistat ieri, în plină zi la proba de „110 metri garduri”. Atletul (un urs cu dimensiuni considerabile) și-a făcut inițial încălzirea pe terenul din apropiere după care și-a demonstrat abilitățile în proba de sărituri peste obstacole – în cazul de față, gardul. Imaginile au fost surprinse de un localnic care se deplasa cu mașina spre casă.
ISU Neamț nu a primit nicio sesizare legată de prezența ursului prin urmare nu a fost emis mesaj de tip RO-ALERT.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/04/urs-1.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/04/urs-2.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/04/urs-3.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/04/urs-4.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/04/urs-5.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/04/urs-6.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/04/urs-7.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/04/urs-8.jpg)
Foto: captură video S.G
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)