(IMAGINI) Gospodării inundate în NEAMȚ – Intervin în acest moment pompierii
Un echipaj de pompieri din cadrul Detașamentului Piatra Neamț cu un autoturism de serviciu și o motopompă intervine în localitatea Straja din comuna Tarcău pentru evacuarea apei acumulată din ploi, pentru a evita riscul de a inunda o locuință.
Un alt echipaj de pompieri cu o autospecială de stingere de la Punctul de lucru Poienari împreună cu voluntari din cadrul SVSU Oniceni intervin pentru evacuarea apei din 2 gospodării din localitatea Solca, a transmis Irina Popa, purtătorul de cuvânt al ISU Neamț.
Reamintim pe această cale faptul că ANM a emis o nouă avertizare de COD PORTOCALIU valabilă până mâine noapte la ora 02.00.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/06/isu-1-4.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/06/isu-2-4.jpg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)