IMAGINI: Două accidente la concursul de downhill – Salvamont Neamț a intervenit cu promptitudine
Ca de fiecare dată, echipele Salvamont Neamț au dat dovadă de profesionalism și promptitudine intervenind în cazul a două persoane accidentate la concursul de downhill „Tare ca Piatra”:
Salvamont Neamț a finalizat două interventii care s-au succedat într-un interval foarte scurt. Accidentele, un traumatism grav de membru inferior și un traumatism de centură scapulară s-au petrecut la concursul de downhill „Tare ca piatra” organizat în Munții Stânișoarei în zona pârtiilor de schi Cozla Park.
Felicitări salvatorilor!
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)