Iar le-au încurcat planurile (plasele) – În loc de pește, s-au ales cu dosar penal
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/05/ancbp.jpg)
Lupta împotriva braconajului piscicol continuă. Astăzi au fost prinse în flagrant două persoane care braconau cu plase monofilament pe râul Bistrița, în zona Văleni. Ambele persoane s-au ales cu dosar penal.
„Ca urmare a sesizării venite din partea unui pescar sportiv, echipa ANCBP împreună cu efective din cadrul Poliției Municipiului Piatra Neamț s a deplasat în zona Văleni pe râul Bistrița, unde au fost prinse în flagrant 2 persoane care braconau cu plase monofilament. A fost întocmit dosar penal iar braconierii au fost conduși la sediul Poliției pentru cercetări! Mulțumim pescarului care a sesizat și Politiei Municipiului Piatra Neamț pentru implicare și profesionalism!”, au transmis responsabilii ANCBP Filiala Piatra Neamț pe pagina lor oficială.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/05/ancbp1.jpg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)