Hot prins furand din mall
Luni 24 decembrie a.c., în jurul orei 16.00, o patrulă de jandarmerie, în timp ce executa acţiuni specifice de asigurare a ordinii publice în oraşul Piatra Neamţ, a fost sesizată de către reprezentanţii complexul comercial „GALLERIA MALL” din localitate, cu privire la faptul că un bărbat a încercat să sustragă dintr-un magazin produse de vestimentaţie, de aproximativ 100 lei, fără a plăti contravaloarea acestora.
În urma verificărilor efectuate s-a constatat că persoana în cauză este Dumitru M., de 30 de ani, din Piatra Neamţ. Acesta a ascuns produsele sub haină, după care a trecut de casa de marcat fără a achita contravaloarea acestora, iar când a ieşit din magazin s-au declanşat senzorii antifurt.
Jandarmii au întocmit actele de constatare sub aspectul săvârşirii unei fapte susceptibile de a fi furt calificat, dosarul fiind înaintat la Poliţia Municipiului Piatra Neamţ, în vederea continuării cercetărilor.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)