GRAV accident în Neamț – O fetiță de 5 ani, preluată în comă și transportată la Iași
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/09/accident-ambulanta-poza-buna_8ada951adf.jpg)
Potrivit unei informări transmise în această dimineață de reprezentanții Serviciului de Ambulanță Județean Neamț, un echipaj medical a intervenit vineri, 25 septembrie pentru a acorda primul ajutor unei fetițe în vârstă de 5 ani, victimă a unui accident rutier produs în satul Oglinzi, comuna Răucești:
25.09.2020, ora 16:52, Oglinzi – Răuceşti, accident rutier cu o victimă sex feminin, 5 ani, diagnostic: policontuzionată prin accident rutier, TCC cu PC, comă gr. I-II; victima a fost preluată de un echipaj cu asistent medical şi transportată la CPU a Sp. orăşenesc Tg. Neamţ; din CPU a fost transportată pe stadion în vederea efectuării transferului interclinic cu elicopterul la Iaşi.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)