Ghiozdane gratuite pentru copiii defavorizati
Consiliul local al municipiului Piatra Neamt a alocat 50.000 lei, din bugetul local al municipiului Piatra Neamț, pe anul 2013 în vederea achiziționării de ghiozdane pentru elevii care provin din familii defavorizate socio-economic, din clasele 0-IV, precum și pentru copiii care fecventează „Centrul de sprijin și asistență specializată pentru copii”, cu vârste cuprinse între 7 – 18 ani. Suma acopera cheltuielile pentru achizitia a 1000 de ghiozdane.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)