Gata cu șmecheriile de la Piața Centrală – conferință de presă PSD Neamț
În cadrul unei conferințe de presă ce a avut loc azi la sediul PSD și la care a participat președintele PSD, Ionel Arsene, doamna viceprimar de Piatra-Neamț și domnul consilier local Victor Marghidan, s-a pus pe tapet problema administrării noii piețe.
Ideile exprimate au fost cât se poate de pertinente, președintele PSD Neamț solicitând scoaterea la licitație a administrării noii piețe pentru a se termina odată cu șmecheriile făcute de o firma care a fost un loc de sifonat banii publici și de hrănit buzunarele unora. Tot discursul a fost foarte corect argumentat și s-a spus exact ce spunem noi în acest ziar de ani de zile și ce spun și majoritatea pietrenilor. Trebuie să se termine odată cu șmecheriile de la Piața Centrală.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Are dreptate domnul Arsene! I-a cam dat in vileag pe cei de la Urban! Felicitari!!!