Găsit decedat în propria locuință
Un echipaj de descarcerare și unul de pe ambulanță au intervenit în data de 17 octombrie, ora 20:00, în zona Școlii nr.10 pentru a pătrunde în locuința unui bărbat de 63 de ani care nu mai răspundea la ușă.
Din păcate, bărbatul a fost găsit decedat. Din primele cercetări se pare că a fost vorba de o problemă de sănătate.
Comunicat ISU:
Luni, 17.10.2016 la ora 21:18, Dispeceratul ISU-Ambulanţă Neamţ a fost anunţat, prin apel la „112”, pentru a interveni la deblocarea ușei unui apartament din Piatra Neamț, deoarece proprietarul în vârstă de 63 de ani nu mai răspundea la apelurile efectuate de fiica sa. La locul intervenției s-au deplasat 3 subofiţeri din cadrul Detașamentului de Pompieri Piatra-Neamț, cu o autospecială de descarcerare, care au deschis ușa și au constatat că bărbatul era decedat în apartament.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)