(FOTO) Ziua Limbilor Moderne, sărbătorită la Colegiu Național „Petru Rareș”
Ziua Limbilor Moderne, sărbătorită mereu la Colegiu Național „Petru Rareș din Piatra-Neamț cu entuziasm, a fost marcată joi, 26 septembrie, printr-o activitate de-a dreptul contagioasă.
Liceeni și elevi de gimnaziu din aproape toate clasele s-au întâlnit pe terenul de sport al școlii pentru a se bucura împreună de muzică, dans și soare. Elevii au celebrat prin mișcare și prin scurte mesaje afișate pe tricouri multiculturalismul și plurilingvismul, notiuni tot mai prezente în societatea actuală.
„Inițiativa Catedrei de Limbi Moderne a Colegiului Național „Petru Rareș” a avut și sprijinul Consiliului Elevilor, ceea ce demonstrează încă o dată legătura specială care se construiește cu fiecare astfel de acțiune între discipoli și învățăcei.”, a transmis Loredana Mitrea, prof. de limba franceză la Colegiu Național „Petru Rareș” din Piatra-Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)