FOTO/VIDEO: Stațiile SMART după ninsoare. Să nu ne plângem, o reglăm din wi-fi
După ninsoarea de ieri au apărut în spațiul public câteva fotografii cu stațiile de 60.000 Euro însoțite de mesaje precum: „și când plouă e la fel, doar că nu atât de alb” (un soi de „iarna nu-i ca vara”) sau „bine că este wi-fi”.
Ce-i drept, conceptul de SMART e interpretabil, ca și povestea cu hainele cele noi ale împăratului. Nu te poți așeza – prin urmare nu riști să te izbească vreo criză de lombosciatică când te ridici, mai ales acum când sunt temperaturile scăzute. Bine că merge wi-fi-ul (încă).
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/03/statie-1-1024x485.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/03/statie-2-1024x485.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/03/statie-3-1024x485.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/03/statie-4-1024x485.jpg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Apropo de noile și prețioasele stații.De ce nu au prevăzut crearea de alveole in dreptul acestora? Era ocazia logică să se asigure o mai buna fluență a traficului rutier
Pentru ce trebuie alveole daca va fi banda unica? Chiar alveolele existente ar trebui desfiintate pentru ca autobuzele sa nu piarda minute pretioase la iesirea din statie.