(FOTO/VIDEO) Protest pe subiectul Cheile Bicazului
Duminică, 30 iunie, în intervalul 17:00-20:00, la Piatra-Neamţ, se desfăşoară un miting autorizat sub formă de protest privind hotărârea instanței din dosarul nr. 1417/105/2011 referitor la stabilirea limitelor de hotar dintre teritoriul administrativ al orașului Gheorgheni și teritoriul administrativ al comunei Bicaz-Chei.
Locul de adunare este în fața Casei de Cultură în Piatra-Neamț, protestul fiind urmat de un marș pietonal pe traseul Casa de Cultură – B-dul Decebal – Muzeul de Istorie – Complex Pietricica și retur pe latura cealaltă a B-dului Decebal.
În acest moment, la protest sunt prezenți aproximativ 100 de oameni.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)