[FOTO] Victima accidentului din această dimineață a fost preluată în comă
În această dimineață s-a produs un accident rutier în Pipirig. Potrivit ISU Neamț, un TIR a intrat într-un gard și a surprins o presoană. (click aici pentru articol)
FOTO: ISU Neamț
Potrivit Servicului de Ambulanță Județean Neamț, astăzi, 7 februarie, la ora 6.28, în urma accidentului de la Dolheşti – Pipirig, a rezultat o victimă, un bărbat de 44 ani, cu politraumatism prin accident rutier. Bărbatul este în stare gravă, în comă gr. III-IV, mai informează SAJ Neamț.
A fost preluat de un echipaj cu asistent medical şi predat la CPU a Spitalului Orăşenesc Tg. Neamţ; din CPU a fost preluat de un echipaj cu medic în vederea efectuării transferului la UPU a Spitalului Judeţean de Urgenţă Piatra-Neamţ.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)