FOTO: Ursul de pe Valea Muntelui a atacat din nou
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/04/ursul-de-pe-valea-muntelui-1024x652.jpg)
Ursul a atacat din nou pe Valea Muntelui mai multe gospodării în ultimele nopți. Acesta a răvășit ogrăzile oamenilor, le-a omorât din animale și nu s-a limitat la atât. Spre deosebire de alți urși care atacă doar adăposturile de animale, acesta se pare că a prins curaj și intră și în încăperi ale casei unde miroase a mâncare.
Până la această oră nu s-a găsit o soluție de prevenire a acestor situații nefericite pentru localnicii din zonă. Deși s-ar putea avea în vedere o capturare și relocare a acestui urs, se pare că există deja un aviz de împușcare.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Am auzit de el , e un urs mare, maro.Iarnaa doarme si primavara se trezeste nervos si bate cu laboiu in masa din bucatarie.
Nu. Numai Ursu ci și. Mistreții ar trebui capturați , relocati prin. cuptoare , afumătoare , astfel. punând. capăt. Debandadei creeate. de sălbăticiuni .