FOTO: Un alt suflet salvat astăzi de pompieri, în Piatra-Neamț
Prin apel la 112, in jurul orei 17:05, pompierii au fost solicitați să intervină pentru degajarea unui animal (bovină) rămas blocat pe linia CFR, în municipiul Piatra Neamt (zona PECO – Piața Mare).
La locul evenimentului s-au deplasat pompierii pietreni cu o autospecială pentru descarcerare și o autospecială pentru stingere cu modul pentru descarcerare. Pompierii împreună cu un echipaj de jandarmi au scos bovina dintre șinele de cale ferată, cu ajutorul materialelor din dotarea autospecialelor. Animalul a fost predat proprietarului, a transmis purtătorul de cuvânt al ISU Neamț.
Felicitări, oameni frumoși!
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)