(FOTO) Sensul giratoriu de la Brădet a fost reconfigurat – Șoferii tot nu au loc. Un nou accident, astăzi
Un nou eveniment rutier a avut loc astăzi în sensul giratoriu din zona Brădet, când un autoturism a fost acroșat de un autocamion încărcat cu bușteni. Din fericire, în urma impactului nu au rezultat victime, ba mai mult, nici intervenția autorităților nu a fost necesară, situația fiind, cel mai probabil, rezolvată pe cale amiabilă.
Reamintim faptul că acest sens giratoriu a fost o adevărată problemă încă din momentul în care a fost înființat. Ulterior, urmare a unor evenimente rutiere și a diverselor discuții apărute în spațiul public, sensul a fost reconfigurat, însă, unii șoferi tot nu au loc…
Ce mai e de spus? Conduceți preventiv, fiți precauți și nu vă grăbiți!
E foarte simplu de rezolvat aceasta intersectie, acel colt unde este masina din foto, trebuie facut mai larg, nu la aproape 90 de grade cum este acum. Abia daca circula cineva pe trotuarul ala din intersectie, nu are nicio logica!
Nu credeți că varianta inițială, cea cu semafoare, este cea mai potrivită pentru această intersecție?
Din pacate am ajuns sa consideram sens giratoriu si un bat batut in asfalt…
Daca la orice institutie politicul primeaza nu trebuie sa avem asteptari mai mari decat la nivelul celor care ne conduc . Sa spuna cineva un singur om implicat in politica care este bun .