FOTO: Râuri de lacrimi curg în urma celor doi copilași plecați la Cer mult prea devreme
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/02/copii3-1024x461.png)
Curg râuri de lacrimi pentru Sebastian și Izabela-Maria, două suflete curate, nevinovate, care au plecat către cer mult prea devreme, lăsând în urma lor o durere de neimaginat.
O liniște apăsătoare s-a lăsat de câteva zile peste locuitorii comunei Borca. Necazul care a lovit familia celor doi frățiori morți după ce au căzut în apele reci și învolburate ale Bistriței, este simțit în inimile a sute de oameni din zonă.
Astăzi, în loc să răsune glasuri vesele de copii în comună, se aud doar clopotele triste ale bisericii și plânsetul amar al părinților. O imagine tristă, sfâșietoare, pe care niciun părinte nu merită să o vadă, este împotriva legilor firii să îți conduci pruncii pe ultimul drum.
Trecerea la cele veșnice a celor doi copilași a întristat o cumunitate întreagă, lăsând în urmă o durere care nu poate fi exprimată în cuvinte, râuri de lacrimi, flori… multe flori și două sicrie albe pregătite pentru ultimul drum. O imagine mult prea greu de suportat.
„Plâng și satele vecine,
Și măicuțele străine.
Plânge cerul și pământul,
Păsărilor le-a stat cântul…”
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/02/copii2-1024x461.png)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/02/copii1-1024x461.png)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/02/copii-1024x461.png)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)