(FOTO) O altă mașină cuprinsă de flăcări astăzi, 13 februarie
După incendiul de la Bodești, o altă mașină a luat foc (detalii în articolul (FOTO) O mașină a luat foc pe DN 15C, în comuna Bodești – Neamț)
De această dată incendiul a avut loc la Roman, în zona Gării.
Revenim cu detalii.
Prin apel la 112, în jurul orei 14:43, pompierii au fost înștiințati despre producerea unui incendiu la un autoturism pe strada Ștefan cel Mare din municipiul Roman.
„Incendiul se manifesta generalizat la nivelul unui autoturism. Pentru localizarea și lichidarea incendiului au intervenit pompierii romașcani cu o autospecială pentru stingere cu apă și spumă. Nu au fost victime.”, a transmis purtătorul de cuvânt al ISU Neamț.
Scurtcircuitul electric a fost cauza probabilă de producere a acestui incendiu.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Ard cazanele. Incepe curatenia de primavara.