(FOTO) Intervenție a salvamontiștilor nemțeni în cazul unei persoane cu afecțiuni medicale
Cu aproximativ 12 ore în urmă, Salvamont Neamț a intervenit ca echipă de prim răspuns pentru a acorda primul ajutor unei persoane cu afecțiuni medicale, în stațiunea Durău. Victima a fost stabilizată și preluată ulterior de un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean Neamț în vederea transportului la o unitate medicală pentru acordarea îngrijirilor de specialitate care se impun.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2021/09/salv-1024x576.jpg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)