[FOTO] Incendiu la o gospodărie în Alexandru cel Bun
În această seară a izbucnit un incendiu la o locuință particulară în localitatea Vaduri, comuna Alexandru cel Bun. La locul evenimentului s-au deplasat 4 echipaje de pompieri cu 3 autospeciale de stingere cu apă și spumă și un echipaj SMURD.
La fața locului, pompierii au constatat că incendiul se manifesta la o magazie de lemne fără a se extinde la casa care este lipită de ea.
Se acționează pentru localizare, protecția locuinței și lichidarea incendiului.
Potrivit ISU Neamț, proprietarei i s-a făcut rău (stare de leșin) și i se acordă primul ajutor de către echipajul SMURD de prim ajutor calificat. Incendiul este localizat si se lucrează la lichidare.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)