[FOTO] Incendiu în Neamț
În jurul orei 10.21, prin apel la 112 pompierii nemțeni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință în satul Netezi, comuna Grumăzești.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2020/05/png-.png)
Pentru localizarea și lichidarea incendiului s-a intervenit cu o autospecială de stingere din cadrul Detașamentului Târgu Neamț La sosirea forțelor de intervenție incendiul se manifesta la acoperișul locuinței. Incendiul a fost localizat și lichidat. În urma incendiului a ars acoperișul locuinței pe o suprafață de aproximativ 20 mp. Cauza probabilă de producere a incendiului a fost stabilită ca fiind scurtcircuitul electric (conductor electric improvizat), a transmis purtătorul de cuvânt al ISU Neamț, slt. Irina Popa.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)