(FOTO) Incendiu de proporții într-o hală din Neamț
În această dimineață, pompierii au intervenit la un incendiu produs într-o hală în municipiul Roman, pe str. Nordului.
La locul indicat s-au deplasat pompierii de la Detașamentul Roman cu 3 autospeciale de stingere și o ambulanță SMURD. Incendiu se manifesta în interiorul halei de depozitare. Forțele au acționat pentru localizarea și lichidarea incendiului.
„Incendiul s-a manifestat la o hală în care erau depozitate echipamente electrice și este lichidat. A mai rămas un echipaj să supravegheze zona. Arderea s-a manifestat pe o suprafață de aproximativ 280 mp, pagubele fiind însemnate, respectiv: echipamente electrice, scule și accesorii de lucru, echipamentele de protecție și obiectele vestimentare ale angajaților. Cauza: scurtcircuit electric.”, a transmis ISU Neamț, în jurul orei 11.00.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)