FOTO: Gospodărie cuprinsă de flăcări noaptea trecută (NEAMȚ)
Prin apel la 112, în jurul orei 03:53, pompierii au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință din satul Preluca, comuna Pângărați.
„La locul solicitării s-au deplasat pompierii cu trei autospeciale de stingere și o ambulanță SMURD din cadrul Detașamentului Piatra Neamț și voluntari din cadrul SVSU Pângărați.
Incendiul s-a manifestat generalizat la două anexe gospodărești (garaj și magazie) și la acoperișul casei, cu posibilitatea propagării la întreaga locuință și la o gospodărie învecinată.
Forțele de intervenție au localizat și lichidat incendiul în limitele găsite.
Au ars 9 mc lemne de foc, bunuri materiale din cele două anexe (cauciucuri, obiecte de mobilier, scule etc) și acoperișul locuinței pe o suprafață de aproximativ 100 mp (construit din astereală din lemn și acoperit cu tablă).
Scurtcircuitul electric a fost cauza probabilă de producere a incendiului.
Nu au fost victime.”, a transmis purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)