(FOTO) Elevi din Piatra-Neamț, informați cum să protejeze mediul înconjurător
În cadrul parteneriatelor instituționale ,,Școală – Muzeu”, încheiate pentru perioada anului școlar curent, dr. Emilian Pricop, muzeograf la Muzeul de Științe Naturale Piatra-Neamț, din cadrul Complexului Muzeal Județean Neamț a desfășurat o serie de activități educative, coordonate în diferite unități de învățământ.
În acest context, Complexul Muzeal Neamț menționează acțiunea/activitatea din data de 12 februarie 2020, pe tematica protejării mediului înconjurător – susținută la Liceul Teologic Ortodox „Sfinții Împărați Constantin și Elena” Piatra-Neamț, și respectiv acțiunea/activitatea din data de 21 februarie 2020, pe tematica ecosistemelor naturale aflate ȋn pericol şi a poluării mediului înconjurător – susținută la Şcoala Gimnazială Nr. 8 Piatra-Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)