FOTO/ACUM: Bărbat preluat cu elicopterul SMURD de pe Stadionul Ceahlăul din Piatra Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/04/smurds2-1024x512.png)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/04/smurds1-1024x512.png)
Ca urmare a unei solicitări venite de la Spitalul Județean de Urgență Piatra Neamț, un echipaj de pompieri cu o autospecială de stingere din cadrul Detașamentului Piatra Neamț acționează pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor la aterizarea/decolarea unui elicopter SMURD pe stadionul Ceahlăul din municipiul Piatra-Neamț.
Elicopterul SMURD va prelua un bărbat de 47 de ani pentru a fi transportat la IBC din municipiul Iași.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)